Válek autosportVálek tourItalia in Ostrava - eshop
 Novinky Italia in Festa
 

registrace | zapomenuté heslo

Novinky

registrace | zapomenuté heslo
Nejnovější články

Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 11: Audi

2. 9. 2013

Volkswagen, Mercedes, BMW, Audi a další… Jmenované vozy mají jedno společné, pocházejí od německých automobilových společností. Jednu z nich si nyní vezmeme pod drobnohled. Budou to vozy automobilky Audi, která je dodnes řazena k jednomu z největších světových výrobců luxusních automobilů. Buďte si jisti, že Vás vozy ohromí…

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 10: Citroën

11. 4. 2013

Po nejstarší automobilce světa, kterou byl Mercedes, ještě na evropském kontinentě zůstaneme a přesuneme se z Německa do Francie, do neméně známé automobilky Citroën, která dala světu několik legendárních vozů.

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 9: Mercedes

29. 8. 2012

V našem putování po stopách automobilové historie už máme za sebou několik slavných výrobců. Jsou za námi nablýskané vozy, vozy s bohatou minulostí, klenoty, které pokud vlastníme, pyšníme se jimi ve sváteční dny, hýčkáme je a opečováváme.

Po čase, kdy jsme brázdili americký kontinent, se nyní podíváme do Německa, do nejstarší automobilky světa, kterou je Mercedes-Benz.

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 8: Ford

12. 6. 2012

Při našem putování po stopách automobilové historie jsme navštívili rozmanité země – Itálii, Francii, Německo a stranou nezůstal ani náš kraj – Česká republika. V dnešním díle se vydáme mnohem dál, do amerického státu Michigan, do města Detroitu. A začneme hned na předměstí…

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 7: Opel

3. 5. 2012

K západním sousedům jsme už v našem putování po cestách odhalujících příběhy z automobilové historie zavítali. Tentokrát se do Německa podíváme znovu a bude to opět cesta zpátky v čase, cesta za historickými vozy značky Opel.

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 6: Renault

4. 4. 2012

Po čase, kdy jsme brázdili tuzemské silnice ve vozech Škoda, si zajedeme na výlet do Francie. Do země bohaté na vinice, přírodní, umělecké i historické památky. A co si z nepřeberného množství vybrat? Jako milovníci veteránů máme jasný cíl, je jím automobilka Renault.

Automobily důmyslně konstrukčně řešené, ladných křivek, nablýskaných karoserií, co víc si přát…

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 5: Škoda

1. 3. 2012

Po projížďce v „lidovém vozítku“ zasedneme za volant českého automobilu a zajedeme si na výlet do středočeského města Mladá Boleslav, kde sídlí největší český výrobce automobilů, Škoda Auto a. s.

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 4: Volkswagen

15. 11. 2011

V další části naší jízdy automobilovou minulostí se vydáme západním směrem a zavítáme do sousedního státu, do města Wolfsburg rozkládajícího se v oblasti Dolního Saska a do proslulé automobilky Volkswagen, z jejichž dílen vyjížděla vozidla, která si svou oblíbenost stále drží. I v dnešní době patří Volkswagen k největšímu automobilovému koncernu. A není divu. Pojeďme prozkoumat slavnou minulost.

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 3: Tatra

15. 8. 2011

Po návštěvě slunné Itálie se opět vracíme do České republiky, tentokrát na Moravu, kde zajedeme do Kopřivnice a tamní slavné automobilky Tatra, která proslavila toto malé město ležící v Moravskoslezském kraji po celém světě.

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 2: Fiat

14. 7. 2011

Po projížďce Prahou a exkurzi v automobilce Praga, kde na nás dýchla jemná nostalgie, se vydáme směrem na jih, do prosluněné Itálie, země lahodných vín, svěží středomořské kuchyně a jižanského temperamentu, konkrétně do severozápadní části, do průmyslového města Turín a tamní automobilky Fiat, z níž vyjížděly vozy, jež se těšily velké oblibě i u nás.

Usedněme tedy na chvíli do těchto nádherných a nablýskaných automobilů a potěšme se obdivnými pohledy kolemjdoucích.

více


Pojeďte s námi odhalit příběhy z automobilové historie - Část 1: Praga

11. 5. 2011

Každá věc i ta sebemenší má svého majitele, který na něm během let zanechal stopu, otisk doby. Z věci se pak stává vzpomínka, kterou si s nostalgií připomínáme listováním v albu nebo vyprávěním. Nejsou to ale jen upomínky na malé věci, jak by se mohlo na první pohled zdát. Takříkajíc sentimentální vztah můžeme mít i k věcem velkým, jako jsou právě vozy, mobilní prostředky, které s námi cestovaly za zážitky, provázely nás v parném létě i dešti, zkrátka tu pro nás byly a žily s námi.

více

12. 4. 2019
Auto-moto-burza Valy

Auto-moto díly, veteráni, sběratelství, starožitnosti, hobby, prodej nejrůznějšího spotřebního zboží, farmářské produkty.… více info.


5. 4. 2019
Jarní práce v muzeu Hoštice - Heroltice

Začátek sezóny v Muzeum zemědělských strojů.… více info.


29. 3. 2019
Zahájení 5.sezóny v muzeu Příběhy dvoutaktů

… více info.


archív novinek

© 2010 – 2019 MARF reklamní agentura, grafické studio a tvorba webových stránek